| albastrel2011 a întrebat:

Reformulez problema pe care o am si am intrebat-o in trecut.
Am 15 ani, sunt baiat si de cateva zile chiar o saptamana doua, am dureri mari si medii uneori de spate. Zona exacta ar fi la umarul stang putin mai jos, nu stiu exact cum sa zic. Problema e ca nu am mai avut asemenea dureri sau cel putin nu imi amintesc. Stiu ca cum a inceput vremea rece, a inceput sa apara durerea. Mentionez ca am astm bronsic de mic si nu am nicio problema cardiaca daca ar fi ceva la inima. Am auzit ca este un posibil preinfarct si ma tem. Dar am mai citit pe net si am vazut ca poate fi un junghi intercostal sau la spate ceva. De exemplu in aceasta dimineata m-am trezit cu dureri mari in acea zona si inca ma doare si pana acum. Si nu incepe durerea doar cand merg sau fac efort, si cand nu fac nimic, tot apare. Si cand incep sa inspir aer, ma doare in acea zona, uneori mai tare si uneori mai putin. Sper doar sa nu fie un semn de preinfarct.
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la un medic.

| Lukasssz a răspuns:

Aici nu sunt doctori, doctorii nu au timp sa frece menta pe un site de 2 lei.Cel mai bine e sa mergi repejor la doctor!

| Vântulalb a răspuns:

Nu poate fi preinfarct. Nu dureaza asa de mult timp.
Dar tu stai asa de doua saptamani si ne intrebi pe noi in loc sa mergi la medic? Cel putin la medicul de familie, unde poti merge si fara un parinte.

| acerr a răspuns:

E dizlocat! cauta pe net cum sa te traga cineva! ai facut o miscare gresita mun efort ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| MrAM a răspuns:

Fara o consultatie de la un medic e greu sa iti dai seama ce poate fi si chiar si atunci nu esti sigur. Sunt n chesti care pot provoca aceasta durere. Mai bine du-te la un medic si vezi ce si cum.