| NotToday a întrebat:

Remedii naturale pentru nas infundat? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Holocaust a răspuns:

...şi pe lângă cele spuse, încearcă să menţii şi o anumită umiditate în cameră, punând un vas cu apă pe calorifer, sau ce ai tu în cameră. Dacă umiditatea e insuficientă, o să ai iarăşi nasul înfundat.

5 răspunsuri:
| dygas a răspuns:

Faci un ceai de musetel sau galbenele si tii capu pe el cu un prosop deasupra capului sa respiri vaporii aia calzi de ceai happy

Răspuns utilizator avertizat
| Motanime a răspuns:

Ia o bomboana cu menta, ceai de menta, sau ceva foarte mentolat iti va desfunda nasul pe loc

| Janos_Leonard_1987 a răspuns:

Iti cumperi un creion nazal.de la farmacie.