| HappyPills a întrebat:

Sa slabesti un kilogram pe saptamana e mult sau putin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sănătos şi fără efecte este să slăbeşti maxim 500 grame în 7 zile.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Nu e mult daca slabirea asta in greutate nu e pe termen lung, nu e bine de slabit asa vertiginos mai mult de 2 luni, iti pui in pericol sanatatea.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca esti supraponderal(a), adica ai peste 50% fata de greutatea normala, atunci e bine, dar sa nu slabesti mai mult de 10% din greutate in 3 luni! Dupa o perioada de slabire urmeaza fixarea greutatii si intarirea organismului, altfel te ingasi inapoi sau chiar mai mult!
Modalitatea si diagrama optima de slabire trebuie stabilit individual, impreuna cu regimul pe care sa-l tii.
Apeleaza la un medic gastro-enterolog si/sau un nutritionist profesionist care sa te indrume!

| AvalohAlyn a răspuns:

E foarte bine.Multi oameni isi doresc sa slabeasca macar un kg in fiecare saptamana si nu pot.

| hax0r a răspuns:

E irelevant, asta e. poti slabi un kilogram mergand la baie a 2 zi dimineata.

| Annitu a răspuns:

Super...cum ai reuşit?

Răspuns utilizator avertizat
| ruxybelle a răspuns:

Nici mult nici putinwinking este foarte bine

| Boo a răspuns:

Pai nu prea e bine pentru sanatatethinking
pentru felul in care arati poate e bine.
da`...thinking

| andreetgv a răspuns:

E perfect, doar ca daca o ti tot asa intr-un an vei ajunge mai rau ca Madonna

| spiridus_7223 a răspuns:

Este Foarte Mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mult!

| chrissi a răspuns:

E ideal!winking

| simona2010 a răspuns:

E mult din cate stiu eu. NU este deloc bine!