| JustOneLife a întrebat:

Saaaaaaaaluut TPU!
Am si eu o problema...m-am lovit intr-un prag de la usa si in locul in care m-am lovit (aproape de unghie, la degetul mare de la picior) s-a umflat s-a umflat si s-a fact mov inchis-negru.
Ce sfaturi aveti pentru mine, ce ar trebui sa fac?
P.S. Tin sa precizez, inca o data, ca doar in locul in care m-am lovit este mov inchis-negru si putin umflat, nu tot degetul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dodo222 a răspuns:

Acolo este cumva sange sub piele, am avut si eu ceva de genu incearca sa-ti dai cu o crema ceva pentru durere. oricum o sa treaca intr-o saptamana-doua.

2 răspunsuri:
| Andrei123654789 a răspuns:

Wow.Daca ai tupeu poti sa perforezi unghia cu un ac inrosit pentru a elimina presiunea din unghie sau il lasi pur si simplu sa se coaguleze, iar leucocitele vor curata ele sangele din interior si o sa fi ca nou.Da, ai cancer o sa mori!(depinde ce raspuns iti convinetongue )

| Maria_Ana_1995_HypS a răspuns:

Astepti pana iti creste unghia, va creste si galma aia mov-negru odata cu ea si, fara nici o problema, vei scapa de galma mov