| anonim_4396 a întrebat:

Sal TPU.Am 16 ani 1, 71 66kg.Fac sala dar nu ridic greutati din picioare sau deasupra capului sa-mi incetineze cresterea.Fac exercitii de stretching zilnic pentru inaltare.Ce credeti dupa voi daca vreau sa ma inalt cat mai mult la ce sa lucrez mai mult la lungirea picioarelor sau a coloanei vertebrale? ma refer ce se dezvolta mai repede picioarele sau coloana? ca sa fiu mai inalt

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| cristimihailov a răspuns:

Mergi la doctor. La endocrionolog pentru tratament cu hormoni somatotropi. Nu mai astepta, ca se face tarziu si nu mai poti sa il faci si asa ramai.