| LoveLike2334 a întrebat:

Sal TPU
am și eu o mare problema ..am 16 ani si am o inaltime de 1.69, nu prea imi place sa fiu inalta dar nu pot sa mai fac nimic in schimb imi doresc sa nu mai cresc... puteti sa-mi dati sfaturi, dar fara 'nu poti opri cresterea ' FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LoveTenis a răspuns:

Nu prea ai cum, dar mergi la endocrinolog(pentru eventuale tulburari hormonale) si poate si la neurolog(hipofiza determina crestere exagerata si sa nu ai ceva la ea). Daca nu ai nimic totusi, inseamna ca asa esti tu. Poti incerca sa "tragi de fiare", am auzit ca se stopeaza cresterea.Eu as vrea sa mai cresc, deci accepta-te asa, ca sigur ai si parti bune.Sanatate si numai bine! Sper ca te-am ajutat. Funda?