| Deliα a întrebat:

Ce sa fac sa nu mai cresc in inaltime crying? Sunt fata si cresc 2 cm pe luna.Am 1.69 si niciodata n-am vrut sa.fiu inalta cryingnu puteam sa.fiu si eu pitica ca toata lumea.crying

Răspuns Câştigător
| S0nofS4tana a răspuns:

Serios, alte fete se oftica de mor cand le zic ca sunt "piticanii" si tu vrei sa numai cresti, o sa vezi ca o sa te ajute corpul tau mai tarziu, o sa fi mai "apreciata" in patlaughing ti-ar mai trebui niste exercitii pentru a avea niste fese "bune" si tate, asta daca bineinteles nu le ai deja, daca le ai n-ai de ce sa te plangi, daca vrei sa ramai pitica, nu stiu, exista metode sa te cresti in inaltime dar sa ramai pitica n-am auzit...

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Depinde de ce vârstă ai! Dar cel mai bun mod este sportu:înot, volei, baschet sau tracţiuni.

| me22 a răspuns:

Oh god! Eu sunt mica si nu-mi place deloc. Cred ca ar trebui sa te accepți asa cum ești pentru ca multe fete ar vrea sa aibă înălțimea tawinking
PS: Ai mai putea face ceva: sa începi sa ridici greutăți, dar totuși nu cred ca vrei sa faci mușchi la brate ca si culturistele laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici măcar vârsta nu ne-ai spus-o.

| prizeFTW a răspuns:

Apucate de fumat si nu mai cresti laughing). (Glumeam)... Pai daca esti inalta e bine stai linistita cand o sa atingi 17-18 ani n-o sa mai cresti. Pana la 70 de ani o sa scazi in inaltime crede-mawinking.laughing
Nu poti face nimic. Cresterea rapida este o boala ori de oase ori de muschi nu stiu... Eu la 7 ani doctorul mi-a spus ca am distrofie osoasa, iau calciu lactic zilnic pana la 18 ani. am 12. Si nu stiu cum se face, cresc foarte repede. La 12 ani si 5 luni am 1, 62 :].
Normal cu boala asta eu ramaneam pitic dar cresc repede. Calm down ^^ o sa-ti doresti pe la 40 de ani sa cresti in inaltime.:]
Sfatul meu: Este frumos sa fii inalt/a. Nu lua in considerare ce spun altii!
Pe mine sincer nu ma doare ce ma critica altii sau altele. Secretul vietii lungi este sa nu-ti pese de pantofii din dulapul vecinului.

| oty2001 a răspuns:

La un moment dat ai sa te opresti din crescut.
doar asteapta...

| RamonaRebecca a răspuns:

Si eu sunt inalta! Acum 2 ani nu imi placea deloc, dar acum am vazut la televizor, pe strada, fete care desi erau inalte erau super frumoase si pareau sa nu le fie rusine.Eu cred ca sa fi inalta e bine. happy