| Qwertyuop2389 a întrebat:

azi dimineața am simțit o durere in capul pieptului, undeva la stern, dar doar in aceasta dimineața, nu mi s-a mai intamplat pana acum.Cand iau o gura mare de aer, a doare putin sternul, cred.
Ce poate sa fie?
funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate sa fie o raceala sau un ulcer gastric, sau altceva. mergi la medicul de familie cat mai repede. O boala luata din timp este mult mai usor vindecata.

| Qwertyuop2389 explică (pentru Salontanul):

Ulcer gastric? Nu ar fi trebuit sa ma doară stomacul inainte de toate?

| Salontanul a răspuns (pentru Qwertyuop2389):

Redau de aici: http://bit.ly/2GQkx4U
"Durerea poate apărea ca o senzaţie de foame dureroasă sau ca o arsură în epigastru (capul pieptului)." De altfel, tot trebuie sa mergi la medic pentru ca nu se poat da diagnostice pe net fara o consultatie vizuala si fara analize. Ce este aici, fiecare raspunde cum il doare capul si iese un talmes-balmes.

| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Ai dormit in ceva poziție poate. In 3 zile o sa iti treaca complet. Salut si sanatate

| Qwertyuop2389 explică (pentru CatalinLaurentiu02):

Salut! Ma doare mai mult când încordez pieptul, ca asa fara sa fac nimic nu ma doare.

| Itanul a răspuns:

Ai obosit, ieri, ai racit...
Oricum azi nu e vreme buna si influenteaza pe cei cu probleme.
Daca si maine te simti la fel, mergi la medic.