| anonim_4396 a întrebat:

Sal TPU em si eu o intrebare pentru fete deciam 16 si este deja a doua luna de cind nu-mi vine ciclul si nu l-am avut decit de 2 ori adica asa iulie august l-am avut septembrie nu si iata deja se termina luna octombrie si tot nu-mi vine dati-mi si mie vreun sfat sau nu stiu este ceva rau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| BeiiBiiiyoo a răspuns:

Esti dupa parerea mea putin dereglata hormonal. (acum depinde si ce mancaruri mananci ca de exemplu multe dulciuri sau fastfooduri sunt super nasoale la varsta ta)
Si eu mai patesc uneori asa numai ca in ultima perioada mi s-a reglat. Spune-i mamei tale iar daca mai continua asa poate ar fi mai bine sa te duci la un ginecolog ca sa vezi exact ce ai caci totusi la varsta ta ar fi trbuit sa fie reglat deja dar acum depinde si cat de inalta|scunda sau slaba|grasuta esti.pa-pa sper ca te-am ajutat

| Beby7 a răspuns (pentru BeiiBiiiyoo):

Pa daca am 160 cam asa ceva si cam 50-55 kg atunci ce?

| BeiiBiiiyoo a răspuns (pentru Beby7):

NU STIU. CRED CA DE LA NISTE DEREGLARI. in orice caz vorbeste cu mama ta caci poate ar trebui sa mergi la un medic specialisthappy
sau poate ar trebui sa iei ceva de la plafar... nu stiu
dar in orice caz sa nu afci nimic pana nu vb cu mama ta.
scuze am 12 ani si nu stiu prea multe decat ce am eu nevoie. mama e asistenta medicala si poate o intreb ca poate stie sa''ti dea un raspuns. pa-pa

| viorelmmv a răspuns:

Ceva relatii sexuale neprotejate? fa-ti un test de sarcinawinking

| Beby7 a răspuns (pentru viorelmmv):

Nu am avut relatii sexuale

| biancaanamariat a răspuns:

Poate fii din cauza hormonala.Asa am si eu. Nu imi vine cand sunt foarte suparata sau stresata. EsTE TOTUL OK.stai linistita in vreo 2 ani se regleaz asi o sa vina in fiecare luna