| Anonigga a întrebat:

SALL ALL, deci am 1, 85 si 76 kg, nu sunt gras dar totusi vreau sa slabesc pana la 70 din grasimi de pe solduri si picioare nu din masa, fac karate de 3 ori pe saptamana, si am scoala dupa-amiaza nu mananc nimic pana ma intorc acasa, cum ar trebui sa fac ca-sa mai slabesc...m-am infometat mai demult si am slabit de la 90 pana la 70 si mu vreau sa ma mai infometez.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| FuriaGogoasei a răspuns:

Ai zis ca ai slabit de la 90 pana la 70 si acum ai 76kg, asta pentru ca te-ai infometat, nu mai face asta. Nu stiu cat de multe calorii consumi la karate, dar te-ar ajuta 30 min de alergare pe zi. Nu e bine sa nu mananci toata ziua si sa mananci seara, micul dejun este cea mai importanta masa a zilei, mananca putin si des de-a lungul zilei si nu mai manca dupa ora 6-7. Fa exercitii pentru zonele pe care vrei sa le slabesti, sa arzi stratul de grasime.

| Anonigga explică (pentru FuriaGogoasei):

Faza e ca n-am timp sa mananc ziua :/

| GabiD a răspuns:

Buna scuze, nu stiu sa raspund dar vreau sa iti pun o intrebare:la ce club faci karate daca poti sa spui? Ce centura ai? Si eu fac.

| Anonigga explică (pentru GabiD):

Am centura albastra, nu pot sa spun ar afla lumea cine sunt...

| GabiD a răspuns (pentru Anonigga):

Aaaaaaa! Fain.Dar macar de unde esti? Adica orasul-

| Anonigga explică (pentru GabiD):

Din Bucuresti, si ma duc la voluntari la antrenament...

| GabiD a răspuns (pentru Anonigga):

Nu prea am inteles ce e cu voluntari, dar sunteti un club iregistrati la federatie sau pur si simplu faceti antrenament? Si faci karate traditional sau alt stil?

| Flaviu900 a răspuns:

Nici nu are rost sa te infometezi, incearca sa faci miscare cel putin jumatate de ora pe zi si sa mananci regulat dar putin la fiecare masa.
P.S: Nu uita, marul intre mese este sfant!