| me237 a întrebat:

Sall! am 13 ani 1, 60 m si 63 kg...nu mai suport sa vad ca sunt singura din clasa care ii mai plinuta, pur si simplu cand imi vad colegele imi vine sa plang in hohote, si cand ajung acasa ma bag rapid in baie sa ma apuc de plans. Nu am rabdare sa slabesc si as putea spune ca nici ambitie ft mare pentru ca daca cineva din familie mananca dulciuri si eu sunt la dieta daca-mi da nu pot refuza, si chiar daca refuz nu pot slabi peste noapte. Ce sa fac? chiar nu am rabdare si cand vad cata sunt ma apuca plansul si sunt stresata si nu mai am chef de nicio dieta.nu mai pot.va rog sa ma ajutati! dau funda :X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu eu o dieta mai usoara care ti s-ar potrivi (intr-un timp cand esti singura acasa o poti face,sau daca nu roaga-ti parintii sa nu mai cumpere ciocolata/sa nu iti mai arate ca au ciocolata).
Deci sa mananci in fiecare ora foarte putin dar sa nu mananci nimic gras,carne, ciocolata... poate nu ma vei crede sau imi vei da stupid dar asta chiar merge. Sa iti explic cum sta treaba:
Daca tu mananci mai putin si mai rar ca sa slabesti nu faci bine deoarece organismul tau cand vede ca nu mai are mancare, o depune (adica pe burta/te ingrasa) pentru "vremuri grele"... daca vede ca tot primeste tot primeste(in cantitati mici si rar, dar sa nu fie friptura, ciocolata) atunci organismul tau nu mai depune grasime si chiar din contra o sa si slabesti.Cunosc pe cineva care in doua saptamani a slabit 16 kilograme cu aceasta dieta (poate ma crezi sau poate nu).Cel mai important sa ai grija pe timpul dietei sa mananci si multe fructe si lapte si atunci va fi si mai bine de tine.Success!(apropo,dieta foarte rapida nu exista dar totusi 2 saptamani e repede) nu poti sa ai tot ce iti doresti chiar atunci cand iti doresti sad! Sper ca ti-am fost de ajutor.

2 răspunsuri:
| Codeine a răspuns:

Pai poti merge la sala : 50 de min pe banda, si 10 minute pe stepper dar in timp ce faci sala sa ti un program alimentar bazat pe foarte multe legume si carne recomandata de :peste,vita sau pui, gatite fara ulei,dar programul sa fie foarte bine stabilit, la sala poti sa iti iei un antrenor care te v-a ajutat cu exercitiile necesare pentru kg tale si cu programul de alimentatie, daca doresti sa faci singur fara antrenor, poti face ce am zis mai sus : 50 min banda si 10 min pe stepper desigur poti face propriul tau program, daca vrei sa faci acasa, fa multe abdomene, dar programul alimentar e obligatoriu si sa consumi multa apawinking. Succes!winking!

Sper ca te.am ajutat. Funda?batting eyelashes.

| Caty2000 a răspuns:

Ai incredere in tine! Daca ai incredere in tine nimeni nu va observa cum esti tu. Am observat ca esti foarte complexata! Trebuie sa te iubesti pe tine asa cum esti. Vei creste si vei slabi, apropo trebuie sa fii cea mai buna, cool, frumoasa pentru TINE! Adica sa te crezi asa. Ai incredere in tine si in fortele proprii!