| anonim_4396 a întrebat:

Sall, am o problema grava. de 3 zile mi s-a umflat putin capul penisului si ma ustura cand fac pipilica sau cand ating acolo si daca stau putin si strang de cap iese ceva albicios ca un fel de puroi. am 18 ani crying as vrea sa stiu ce am, varianta cu doctoru nu prea ma incanta pntr ca mi-e rusine. daca este cineva aici care e doctor sau care a avut aceasta problema ma poate gasi la id de mess ganja. farmer1911

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Du-te la un dermato-venerolog, este un medic ca oricare altul, iar penisul este o parte foarte importanta a corpului tau, de care trebuie sa ai grija. Daca ai facut sex neprotejat, tot ce e posibil sa te fi " cadorisit" cu o boala venerica, care trebuie oricum, tratata.Sanatate!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie, probabil transmisa sexual. In mod cert va trebui sa lasi rusinea deoparte si sa te duci la un medic dermatovenerolog.

| Parmalat a răspuns:

Da, cel mai probabil e gonoree. Nu e grava, am avut si eu si se trateaza cu antibiotic, dar trebuie sa mergi la doctor ca sa-ti dea reteta de antibiotic fiindca se elibereaza numai pe baza de reteta.
In plus fata de antibiotic eu am mai folosit un ceai (2 lingurite frunze de nuc + 4 lingurite sunatoare + 4 lingurite ienupar la 1 litru de apa pe care il beam intr-o zi). Toate ingredientele se gasesc la plafar, ienuparul e cam iritant si o sa te manance putin mai mult de la ceai decat de la infectie dar dupa 3 zile opresti ceaiul si esti ca nou.

| Pheno a răspuns:

Eu zic sa nu'ti fie rusine. daca te duci la un doctor, fii sigur in primul rand ca nu e primul penis care l'ar vedea si nici ultimul. nu are de ce sa-ti fie rusine. doctorul ginecolog este strict obiectiv, nu se uita el la cat de mare e penisul tau, sau cat de gros sau cat de ce vrei tu. este axat fix pe problema pe care o ai, pentru ca de asta este platit.

daca face ceva iesit din obisnuit, si sa zicem, comenteaza, poti sa'l bati de sa faca pe el. dar te asigur ca nu se va intampla asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa-l iei pe taica-tau de-o aripa ca sa te-nsoteasca si sa-ti dea curaj la vizita pe care o vei face medicului dermato-venerolog si pe urma da-i "peste nas" lui Pheno care da'n gropi de... orb ce este, incercand sa-ti dea lectii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai sculament