| adrianboss2011 a întrebat:

Sall,cum sa scap si eu de sezatia de sete,am baut si sucuri si apa si nimic, aporpo eu sunt din constanta si aici e foarte caldd si nu mai stiu ce sa fac sa scap de senzatia de sete. FUNDa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

E foarte bine sa-ti fie sete, ce e rau in asta? ..este recomandat de catre medici sa consumi cat mai multa.

| baiatuucupizzza a răspuns:

Si eu am aceasia problema beau multa apa si urinez des...

Răspuns utilizator avertizat
| Cocochannel a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vezi daca setea asta nu are alta cauza.Fa o vizita la medicul de familie sa-ti dea sa faci cateva analize simple.

| sabinabujor2 a răspuns:

Bea apa, nu suc si nu manca dulciuri.Ele iti fac sete.

Răspuns utilizator avertizat
| TheBeSt2131 a răspuns:

Bea apa minerala si nu manca ciocolata sau sa bei sucuri

| denisealondra109 a răspuns:

Deci vecina mea este nutritionista si i-am povestit de problema te cu setea ea iti recomanda: 1) de fiecare data cand esti libera fa un dus cu apa potrivita. 2)bea multe lichide incearca sa excluxi sucurile din magazine, mai bine iti faci tu acasa... sper ca te-am ajutat >big grin

Răspuns utilizator avertizat
| denisealondra109 a răspuns (pentru adrianboss2011):

Bun!

| denisealondra109 a răspuns (pentru adrianboss2011):

Okok////

| roxanasiatat a răspuns:

Niste analize ai facut? Daca setea este excesiva ar trebui sa mergi sa faci si o glicemie.