| anonim_4396 a întrebat:

Sall lume cand beau suc nu contaeza ce suc si cat de rece este ma dor dintii cand musc dc?
o fi din cauza cum ma spal pe dinti?
ca imi curge ceva sange mereu
ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PuFaRiNaIsThEoNe a răspuns:

Si eu am aceiasi problema. e din cauza ca dintii sunt foarte sensibili sa ai grija ce manaci si ce bei ca nu fie asa mare diferenta intre ele adica sa treci de la cald la rece repede pe mine ma doare foarte rau. si mai bine te duci la dentist sa vb cu dentisul sa iti faca ceva sau cumparati paradontax sau sensodain. Noroc!:X

6 răspunsuri:
| akaleesh20 a răspuns:

Ai dantura sensibila. Schimba-ti pasta de dinti cu una sensitive. si incearca sa faci o vizita medicului dentist ca sa scapi de sangerari. ai probabil tartru adunat pe dintisori. Bafta!

| Esial a răspuns:

Ai gingii si dinti ultrasensibili vezi ca sunt paste de dinti f bune in comert anume pentru cei cu problema asta, nu cred ca-i nevoie sa dau nume, un search e destul.

| Fuchii a răspuns:

Posibil să ai gingivită du-te la un dentist...

| SuciuRuxandra94 a răspuns:

E normal, pentru ca dintii de copil sunt sensibili, si pe mine ma dor dintii cand musc din inghetata. poate ca trebuie sa iti cada de aia iti curge sange. sper ca ti-am putut fii de ajutor! funda?

| TheEmoBoy a răspuns:

Ai grija cum te speli pe dinti ca asa am patit si eu sau daca nu e de la dinti poate ai carii

| locoangel a răspuns:

Trebuie sa iti schimba pasta de dinti, cu una speciala... sper ca ti-a, fost de ajutor