| Lavi2002 a întrebat:

Sall, nu stiu daca sa o numesc problema, dar in data de 07.08. 2015 mi-a venit menstruatia normala.
In data de 28.08. 2015 mi-a venit iarasi menstruatia. Intre ele sunt 21 de zile si am citit ca daca sunt 21 de zile intre ele totul e ok. Imi vine a treia oara menstruatia -am 13 ani. Intrebarea este, in luna septembrie o sa imi mai vina? Cine a mai patit o rog sa imi dea detalii, adica a mai venit si in urmatoarea luna, si cum s-a simtit? Deoarece pe mine nu ma doare absolut nimic...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonima9301 a răspuns:

Buna. Poate datorita varstei, ciclul tau menstrual este inca neregulat. Nu este nicio problema, nu te ingrijora daca intarzie sau vine mai devreme. Iar cat despre urmatoarea menstruatie, e posibil sa iti vina si in septembrie.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Am să-ţi răspund chiar dacă NU sunt fată/femeiewinking

Având în vedere că eşti în PRIMUL an de CM, nu ai motive de îngrijorare happy
DA, cel mai probabil, vei avea menstruaţie pe la sfârşitul lunii Septembrie!
Simptomele premenstruale NU sunt obligatorii; ar trebui să te BUCURI că nu ai dureri happy

Toate cele bune!

| fataaaa a răspuns:

Bună! Eu la început nu am avut dureri deloc (am tot 13 ani si menstruație de un an, de la 12 ani), dar după primele șase luni am început să am ușoare dureri, apoi din ce în ce mai tare.Acum depinde, uneori mă doare burta tare înainte (când am infecție urinară sau sunt răcită), alteori mă doare așa și așa și uneori nu mă doare deloc.Acum depinde de organismul fiecăruia. Poate pe tine nu te va durea deoc niciodată, dar s-ar putea să ai și simptome din când în când.Eu îmi dau seama că se apropie când sunt sensibilă și plâng aproape din orice.Baftă cu asta și sper să nu te doară deloc!

| fataaaa a răspuns (pentru fataaaa):

P.S.Da,e posibil să îți vină în septembrie și în primul an de menstruație e perfect normal să fie neregulat! Te pup! Bye!