| catalin02 a întrebat:

Sall... Se pare ca de 1 saptamana am un ghinion ingrozitor, sa vedem ce s-a intamplat. Ei bine, eu stiu sa merg cu rolele de 6 luni, iar de 2 luni am inceput sa scriu mesaje si sa joc jocuri pe telefon in timp ce ma plimb cu rolele. In fiecare zi cum ajung acasa de la ore, ies in parc cu rolele 1 ora, astazi ca de obicei am iesit cu rolele in parc impreuna cu o prietena, dupa 10 minute primesc un mesaj, scot telefonul sa raspund si nefiind atent la drum am cazut si am "aterizat" in mana stanga. Ei bine degetul mic a fost cel mai afectat, incheietura dintre deget si palma s-a inrosit, iar degetul s-a inegrit, am vorbit cu mama, maine dimineata mergem sa fac o radiografie. Insa eu sunt foarte ingrijorat si totodata speriat, daca in urma radiografieri reiese ca am degetul rupt va trebui sa iau o pauza de 1 luna de la cs ( jucand dr am mare nevoie de ctrl pe care il tin apasat cu degetul mic ) laughing, va trebui sa renunt un timp la fotbal si alte sporturi in care pot sa lovesc din nou. Pot sa misc degetul insa ma doare. voi ce parere aveti este rupt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pufuletziii a răspuns:

Nu cred ca este rupt. Cel putin te-ai invatat mintelaughing. Apropo...Problema ta cea mai mare e ca nu mai poti juca CS?laughing)))

| catalin02 explică (pentru pufuletziii):

Ai avut dreptate, degetul nu este rupt, nu este "fisurat", totul este bine laughing singura recomandare a fost sa pun comprese cu apa rece,

| pufuletziii a răspuns (pentru catalin02):

Ei, vezi?big grin E totul ok.oh go on

5 răspunsuri:
| DanielaFD a răspuns:

Da cred ca este rupt vei afla maine, doctorii stiu cel mai binewinking
Oricum sa speram ca nu este rupt laughing Bafta! happy

| octav4 a răspuns:

Da daca s-a inegrit sigur este rupt

| catalin02 explică (pentru octav4):

Nu este inegrit in totalitate, acele incretituri sunt inegrite ( deasupra si dedesubtul degetului ) in rest nici o alta zona nu este inegrita. cred ca am omis sa mentionez ca incheietura s-a umflat...