| Rapidistu47 a întrebat:

Am o intrebare big grin
Dimineata mi-a curs sange din nas (am o vena slaba, insa nu asta e problema), dupa vreo 10min de cand a inceput sa imi curca sange din nas am fost afara si am simtit un gust amar pe limba si am scuipat si era sange sad
Care credeti ca e problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Din aceeasi experienta iti pot spune ca atunci cand ai un vas slabit se dilata usor si da curge sange cand nu te astepti. cel mai usor iti dai seama ca simti un pic gustul, chiar daca nu simti imediat poe nas, asta pentru ca stand drept sangele se prelinge. Nu te speria, dar daca mai patesti si iti curge tare cauta sa intrebi un doctor.

| Rapidistu47 explică (pentru MeConstantine):

Mai intai imi curge sange din nas si apoi din gura sad

| MeConstantine a răspuns (pentru Rapidistu47):

Cam asa pateam si eu si dimineata ma trezeam ca imi cugea peste noapte, fie cand era prea cald si se dilata, sau cand stateam in caldura.
In rest sfat du-te la un medic si daca iti curge tare sa pui sare pe nari, te va durea dar sarea cicatrizeaza

| Rapidistu47 explică (pentru MeConstantine):

Pe nari (adica pe piele) sau in nari (in interior)?

| MeConstantine a răspuns (pentru Rapidistu47):

In nari dar cand iti curge, nu altfelhappy

| Rapidistu47 explică (pentru MeConstantine):

Mersi...

8 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Cel mai bine mergi la un medic pentru a cauteriza vasul respectiv.

| TofanCristi a răspuns:

Dacă te gândeşti bine. Ar fi o problemă. Consultă un medic specialist. Ce ai scuipat tu, era flegmă cu sânge. (mi s-a întâmplat).
FUNDĂ?!? sad

| TeoStephany96 a răspuns:

E acelasi lucru ca si cand ai fi racit sau ca si cand ai baut apa si te-ai inecat si iese pe naswinkingwinking nu e o mare problemawinking stai linwinking