| xIonutzu a întrebat:

am si eu o problema pe care am mai avut-o acum 5 luni nu puteam sa respir bine am fost la medic si mi-a dat niste claritine si mi-am revenit acum problema vad ca ar reveni iar cate o data nu pot sa respir cum trebuie trag in mine pana o fac cum trebuie ie casc mereu ce o fi?
P.S Nu fumez pls

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Esti alergic la ceva si de cate ori te vei expune la alergen (care poate fi praful, fumul, frigul, etc) vei avea astfel de probleme.

| mixxjim a răspuns:

Claritine ala se da pentru alergii, medicul a presupus ca e alergie. Cum conditiile de vreme sunt foarte diferite de cele de acum 5 luni, fii atent in jur cand iti apare problema, daca e mult fum, sau praf, sau vreun animal, sau detergent (daca iei ceva de imbracat spalat foarte recent), poate fi orice, deci fii atent in jur daca e ceva ce vrezi ca ar putea fi diferit fata de conditiile normale. Daca crezi ca nu e nimic mergi la medic, eventual la altul, pentru un control amanuntit - pe la plamani, poate si pe la inima.

| meduzza a răspuns:

Si mie mi se mai intampla cateodata din cauza ca eu hiperventilez (adica respir prea repede). poate fi si de la atacurile de panica tongue nu inteleg de ce doctorul tau ti-a prescris un antihistaminic dar poti sa incerci sa respiri intr-o punga de carton si sa faci un mic exercitiu : respiri ti aerul 10 secunde expiri cam de 5 ori mereu cand ti se pare ca nu poti respira.