| Céline7 a întrebat:

Buna,am o problema : Deci de mai mult timp nu pot sa respir bine,de fiecare data cand vreau sa respir trebuie sa casc, iar atunci cand casc imi curg si lacrimi (nu intotdeana). Sunt sanse sa am polipi? Ce sa fac? Vi s-a mai intamplat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| măcheamăăăî a răspuns:

"Polipii nazali sunt o problema comuna in randul copiilor. Acestia sunt mici protuberante care apar la nivelul mucoasei nazale atunci cand se inflameaza. Nu reprezinta o problema grava de sanatate, dar sunt incomozi si uneori durerosi.

Acestia afecteaza respiratia si simtul mirosului. "

Deci, s-ar putea sa ai.Adreseaza-te mai bine unui doctor. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Este posibil sa suferi de astm...sau alte afectiuni ale plamanilor.
Sa consulti un medic pneumolog.
Caile nazale iti sunt libere? din ce motiv simti ca nu poti respira? Resimti o apasare localizata la nivelul pieptului?
In ultimul timp esti o persoana emotiva, depresiva, stresata? Pentru ca si aceste emotii negative pot provoca dificultati respiratorii!
Te pup!

| Céline7 explică (pentru anonim_4396):

Exact,simt ca ma apasa ceva, si am aproape un an de cand simt asta.Nu am probleme cu nasul.

| Johnni3Walk3r a răspuns:

Mie nu mi s-a mai intamplat dar poate fi inceputul unei crize de astm.Eu zic sa mergi urgent la doctor si sa nu risti prea mult.Nu vreau sa te sperii dar in zilele de azi orice e posibil.Insanatosire grabnica!happy