| xIonutzu a întrebat:

azi am fost la medic cu problema cu respiratia nu respir cum trebui si ma dor plamani in spate si mi-a zis doctora ca am racit putin si mi-a dat niste Faringosept si Claritine credeti ca imi voi reveni sa respir cum trebuie ca inainte? pls dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| blackcat99 a răspuns:

Unde o fi facut doctorita aia medicina? Eu nu sunt medic dar stiu ca Faringoseptul e pentru dureri in gat iar Claritine pentru alergii. (Nu pentru problemele tale). Mergi la alt medic.

| TiffanyღBJ a răspuns:

Ti-a facut o radiografie? Daca nu, mai bine mergi la un alt medic. Nu stiu la ce diagnostic s-a gandit ea, Claritine se da in general pentru reactii alergice, poate s-o fi gandit la o bronsita asmatiforma de cauza alergica..nu stiu, mai bine mai consulta inca un medic.

| Mihaii24 a răspuns:

Doctora ta e o tampita. straight face Du-te la un spital de boli infectioase. La un doctor specialist in plamani. E posibil sa ai TBC. Dar nu te speria se trateaza. Dar se ia foarte usor din aer. Eu zic sa te duci neaparat cu mama sau cu tatal tau la un specialist. Faringosept este pentru dureri in gat. Nu are nici-o legatura cu plamani. straight face

| xIonutzu explică:

Pai ma fratilor s-a uitat in gat si a zis ca ma putin rosuin gat dupa ma scosultat in spate la plamani cu chiestia aia cu care o bagi in urcechi si cu ala rotund care il pune pe tine si asculta si a zis ca am racit putin