| costinvlad a întrebat:

Sall. TPU. Cum pot face sa calmez amigdalita? Ma ustura amigdalitele si cerul gurii, parca se usuca ceva de genul. Dar simt si ceva ciudat (Fiindca probabil se atinge cerul gurii de ceva ca limba sau amigdala). Alta chestie ar fi ca daca am avut amigdalitele mari sau ceva de genul si nu prea scuipam si il inghiteam imi facea rau ceea ce inghit adica acea infectie, afectand stomacul sau ceva de genu? Dar daca nu mestec bine mancarea tare se poate intampla sa mi se agate mancarea ceva de genu si sa ma ranesc la stomac? Iar daca am scuipat sange din amigdalite trebuie scoase? Mai demult, acum ceva timp, am rupt o alunita(daca era alunita, poate a fost un cos).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca sa mergi la un medic daca ai luat strepsils intensive si nu ti se intampla nimic bun.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da du-te la medic dar vezi că infectarea sau inflamarea AMIGDLELOR (astea sunt glandele) se numește AMIGDALITĂ (asta e boala)

| costinvlad explică (pentru sierra1):

Pai daca le scot o sa fie necesar sa ma imbrac mai bine cand este frig? Ms.

| Victoria18 a răspuns:

Totusi, daca problema e de mult ar trebui sa consulti un medic.