| Nicolae_Cosmin_2000 a întrebat:

de cateva zile am o durere de dinti foarte mare si a gingiilor din cauza unei raceli, iar pe limba mi-au aparut niste bubite. Sus in spatele dintilor din fata mi-au iesit un fel de basici care dor foarte tare! Cum m-as putea vindeca fara a merge la medic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Clateste gura cu apa+bicarbonat. si daca poti, cumpara de la farmacie glicerina boraxata
Totusi, nu ezita si daca nu iti trece, cere sfatul medicului!
O zi buna happy

| Nicolae_Cosmin_2000 explică (pentru caramela):

Multumesc,o zi buna si tie!

| PeFuga a răspuns:

Te rog fa-ma sa inteleg de ce nu vrei sa mergi la medic... Sunt tone de cabinete unde consultatia este gratuita si iti poti face o programare de pe o zi pe alta...

| PogChamp a răspuns:

Majoritatea dentistilor in caz de inflamatii ale gingiilor sau inflamatie bucala iti recomanda initial glicerina boraxata. In caz de complicatii ar fi indicat sa mergi la medic. De asemenea nu uita de igiena corespunzatoare.