| k1dzor1 a întrebat:

Doctorul mi-a spus sa-mi schimb ochelarii...
Mi i-am schimbat iar acum cand i-am primit pe cei noi vad asa ametit si dupa o ora ma doare capu.
Credeti ca asa face la inceput pana ma obisnuiesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 000Diddy000 a răspuns:

Asa se intampla pana te obisnuiesti daca te doare tare capul tine-i doar pana cand ar trebui sa inceapa sa te doara, in acel interval de o ora, vreo 45 de minute si apoi fa o pauza de vreo 15-30 de minute, scoate-ti-i ca sa nu faci mai rau daca te doare capul si ii tii in continuare pe ochi

1 răspuns:
| olivia12 a răspuns:

Te-ai obisnuit cu cei vechi de aia vezi ametit si te doare capul pentru ca nu esti obisnuit. O sa te obisnuiesti sa nu-ti faci griji! funda dai?