| ZeussanX a întrebat:

hey ma numesc Razvan am 12 ani si am 65kg imi puteti spune ceva exercitii de slabit fac abdomene si voi incepe sa tin dieta dar am citi ca coloana trebuie sa fie dreabta dar mie burta mia traso si e jos mai stramba nu stiu ce sa fac sa dau birta jos am nev sa slabesc ziceti-mi si diete si exercitii am nev deja copii de la scoala isi bat joc de mine crying nu stiu ce sa fac ajutati-ma si nu va bateti joc fiti buni cu mine plz ok sunt inalt am 1.60 si ceva va rog nu va bateti joc am nev de raspunsuri rapid dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DavidoW a răspuns:

Coloana trebuie sa fie in forma de S nu dreapta... Umblu la sala de 1 an si ceva, nu te apuca de sala daca vrei sa slabesti in mod deosebit, iti vei strica oasele, in special incheieturile si coloana! Alearga! e cea mai rapida si sanatoasa metoda, esentialu e sa alergi cat mai mult timp, ma refer la minute, daca poti 40 de minute fara oprire, 40 alearga dar nu alerga cu viteza, esentialu e sa rezisti! Mananca sanatos si nu manca sa te saturi, adica sa bagi pana explodezi. O seara faina!

1 răspuns: