| rateu a întrebat:

Sambata am jucat fotbal cateva ore cu niste prieteni in fata blocului, dar cand am ajuns acasa a inceput sa ma doara rau genunchiul stang, nici pana acum nu mi-a trecut.Cand incerc sa calc ma doare genunchiul stang de urlu. Aveti vreo idee ce am patit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Probabil de la efort! Insa nu putem uita si faptul ca este posibil sa fi facut vreo problema la rotula piciorului cand ai rotit piciorul! Ar fi bine sa mergi pana la medic sa-ti faca o radiografie ca acolo se vede mai bine! Te sfatuiesc sa nu calci prea mult pe picior si sa fii cumintel! Pana ajungi poti face un masaj finut acolo unde te doare cu ceva antiinflamator (Voltaren gel, Diclofenac gel, Puterea ursului). Iti doresc insanatosire grabnica!

5 răspunsuri:
| crs122 a răspuns:

Eu zic sa mergi la doctor.Probabil ai fortat prea mult piciorul. pune gheata

| DannyDiamant555 a răspuns:

Am avut si eu problema asta dar, a fost de la prea mult efort. Am dat proba de rezistenta si cea de viteza si m-a durut si pe mine 1-2 zile.
E de la prea mult efort zic eu.

| asdfghjkl33 a răspuns:

Eu zic sa mergi la un doctor, el poate sa-ti spuna cel mai bine.

| Neas a răspuns:

Stiu eu, ti-ai intins picorul prea mult sau ti l-ai dizlocat.Asa an si eu osul picorului stang de al talpa am dat cu el intr-o teava si cand ating urlu.Incearca sa nu mai fortezi piciorul stang o durata de timp sau daca se face mai rau ti-asi recomanda sa te duci la un doctor

| Neas a răspuns:

Stiu eu, ti-ai intins picorul prea mult sau ti l-ai dizlocat.Asa an si eu osul picorului stang de al talpa am dat cu el intr-o teava si cand ating urlu.Incearca sa nu mai fortezi piciorul stang o durata de timp sau daca se face mai rau ti-asi recomanda sa te duci la un doctor