| Nairda777 a întrebat:

Azi am avut o mica accidentare la un meci din curtea scolii, nu stiu cum am reusit dar m-am sprijinit din viteza pe piciorul stang si acesta a fost drept, nu s-a mai indoit asa cum e firesc, toata greutatea corpului centralizandu-se pe acesta pentru cateva clipe.
Ce credeti ca am? Eu cand merg sau cand fac alte miscari simt o durere la genunchi, nu e foarte apasatoare.
Cand estimati ca imi va trece? Ruptura sau fractura nu pot avea, il pot misca, cred ca e vorba de muschii ligamentelor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate ai spus tu cred ca este vorba de ligamente sau menisc inflamat.Eu sunt kinetoterapeut. Daca nu ai vanataie sau o durere mare iti poti pune o orteza elastica care o iei de la farmacie(o fasa elastica)si sa nu mai faci efort.Crema si pastile antiinflamatori.Pe viitor sa ai grija, la a doua accidentare va fi mai rau.Succes!

| Nairda777 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc frumos pentru sfat

1 răspuns: