| anonim_4396 a întrebat:

Sallot..am 1.59.si 41kg. vreau sa ma ingras si eu! nu stiti cumva, ceva pastile, nu conteaza daca nu sunt sanatoase sau alte chestii...big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Keyo a răspuns:

Draga mea lasa toate prostiile xD Cu pastile si chestii.-. Sincer nu ajuta, eu am incercat xD Aveam 40kg si 167 - strasnic. Si duminica trecuta m-a prins o foameeeee ca mincam totu dea rindu, incearca sa maninci cit mai mult. Papa bine la dejun, prinz si cina si mai ia si snacksuri, ORICE, serios. Foietaje, tartine, ciocolate, cipsuri, inghetate, banane, biscuiti, semninte. Acestea sunt bogate in valori energetice numite kalorii tongue Deci daca citesti bine pe fiecare ambalaj vezi valoare energetica care e propusa pentru 100g la aproximativ toate produsele. Deci pentru a adauga 1 kg intr-o saptamana trebuie sa te alimentezi bine la mese si sa maninci produse a min 500 kcal zilnic, 1000kcal pentru 2kg pe saptamana. Poti sa calculezi toate ambalajele daca doresti dar nu cred ca e nevoie, pur si simplu maninca tot ce poti tongue Eu am fost nevoita sa fug la supermarket de x3 ori mai mult decit eram nevoita sa o fac inainte saptamana trecuta xD Eram foarte slaba cu 40kg, si fizic si ca aspect, deci ma simteam epuizata. Am hotarit ca o iau in serios si m-am trezit cu o foame ca mincam tot ce puteam happy Si de duminica mai trecuta nu asta ce abia a trecut am pus 3.5 kg tonguePPP Adic nu vad resultate dar cintarul nu amageste xD Pur si siplu maninca tot ce poti nu te mai uita ca unele produse au putine kcal de ex 100 sau 130 pentru 100g. Sfatuiesc seminte de floarea soarelui, 100g fac cit vreau 4 inghetate in valoare energetica, deci ingrasa bine tongue Ahh nu sunt sigura dar am gasit uleiul cu 890kcal pentru 100ml ala de floarea soarelui smug> ce tareeeee ma gindesc de beau 100 ml pe zi ma ingras de tot ahaha big grinbig grinbig grin si nu mai am nevoie de mancare xD dar am citi ca e toxic fiind prajit, ma gindesc de o fi asa si neprajit incerc sa gasesc acum laughing Te tin la curent de dau de raspuns xD Iate in maine cu dorinta si vointa si pur si simplu maninca, chiar si cu un metabolism care iti permit foarte greu sa te ingrasi te asigur ca prinzi kgme, sunt si eu o problema cu adaugarea in kg sad ma chinui de mult timp. DE PASTILE UITA, cite am incerca sincer as rahat nu ajuta, ce ar ajuta ar fi nistea adausuri pe care le maninc body builderii in loc de mese alea pot contine si 4kg intr-un bol! incredibil big grin Dar preturile as cam cracanate, cit mai multe kg adaugi dupa ce al papi cu atit mai mult costa, cam in jur de 30-50 dolari pe o cutie, nebunie xD mai bine imi pun eu 3kg papind toata saptamana. intr-o zi am mancat vreo 2 banane si 3 inghetate ahah big grin dar merita happy Dupa ce pun kgme vreo 10 ma apuc de muschi ca deja vad cum pun burtica -.- Succes draga mea big grin papa pin nu mai poti si dupa ce nu mai poti tot papa ahah big grinDD a ajutat in cazu meu xD

2 răspunsuri:
| LalLyBoOmD a răspuns:

Doamne Fereste mai fata, ramai asa, eu ma chinui sa slabesc si altii se chinuie sa se ingrase?! Doamne, ce n-as da sa fiu in locul tau. Glumesc, totusi ar fi tare sa am cu 2 kg mai putin. big grin

| Keyo a răspuns (pentru LalLyBoOmD):

Blah de ai sti cum se chinuie unii sa se ingrase happy chiar de pare foarte banal, eu slabesc 2 intr-o zi lol big grinbig grinbig grin de bag exercitii

| LalLyBoOmD a răspuns (pentru Keyo):

Eee, de m-as apuca si eu de exercitii m-as face model, dar daca toata ziua umblu cu inghetata dupa mine. laughing