| Sally06 a întrebat:

Sallz! Am 13 ani juma' si vineri mi-a venit ciclul pentru prima data. Noaptea nu imi curge deloc. Doar ziua si foarte putin. Un absorbant Always nu se unple in 24 de ore in ritmul asta. credeti ca e in regula daca folosesc protejsliputi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alissya a răspuns:

Avand in vedere ca e pentru prima data probabil ca iti curge mai putin prima data, e ok daca iti pui protejslipuri, insa ai grija de fiecARE data sa ai la tine un always ca nu se stie, poate incepe sa curga mai tare si ce te faci?
cu timpul o sa iti vina si mai tare, asa am fost si eu la inceput ai sa vezi, pana atunci ai grija de tine si sa ai un absorbant intotdeauna la tine
te pup :*

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e anormal pentru primele menstre. Si poti purta protej-slip daca te simt mai bine. Important este ca orice ai purta (absorbante sau protej-slip) sa le schmbi o data la 5-6 ore.

| Desirable a răspuns:

Da e oke, atata timp cat nu iti vine mult