| aduta_4980 a întrebat:

am o problema este a 3 oara cand imi vine menstruatia dar nu mai inteleg nimic. cand mia venit vineri nu a fost nimic a dua zi sambata a fost foarte abundent (4absorbante) ei de cand a inceput saptamana noaptea nu curge deloc stau chiar si fara absorbant dimineata la fel numai cand ma duc la scoala incepe acurge si folosesc doua absorbante numai la scoala iar sera cand ajung acasa iar nu mai curge deloc. nu ce se intampla. de ce curge numai atat? imi este fik:-s

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este absolut normal, stai linistita. Nu esti ceas, esti femeie si dureaza o vreme pana lucrurile se regleaza.
Dar ai o problema de igiena grava. Oricat de mult ar curge sau nu, este absolut obligatoriu sa nu tii un tampon mai mult de 6 ore (maxim absolut). Altfel, incepe sa fie plin de microbi si chiar sa aiba un usor miros neplacut.

| Crisu a răspuns:

Daca acasa nu depui foarte mult efort, atunci e ceva normal sa nu-ti curga sange. De regula, atunci cand mergi incepe sa curga in abundenta. Nu are de ce sa-ti fie frica, nu e nici un motiv de ingrijorare.

| pink10 a răspuns:

Cati ani ai tu?laughing Normal ca menstruatia nu tine doar o zi! Tine intre 3 si 7 happy In prima zi si un ultima curge putin, in restul zilelor curge mai abundentwinking Noapte nu prea curge ca nu te misti ...Eu folosesc 5 absorbante pe zi cand sunt pe stop, asa ca nu are nimic happy Nu-ti fa griji degeabawinking

| pink10 a răspuns:

Cati ani ai tu?laughing Este normal ca menstruatia sa nu tina doar o zi laughing Tine intre 3 si 7 happy De obicei in prima si in ultima zi curge putin, in rest curge mai abundent happy Eu folosesc si 5 absorbante pe zi cand sunt pe stop happy Stai linistita, nu curge in continuu, mai ales cand dormi si stai nu prea curgewinking Nu-ti fa griji :*
Funda?batting eyelashes

| pink10 a răspuns:

Scuze am crezut ca nu s-a trimis prima oara rolling on the floor)