| ArchWord a întrebat:

Salut, aceasta este o intrebare din partea fratiorului meu mai mic si as vrea sa stiu ce poate avea prin urmatoarele specificatii :

- dureri de piele, dureri musculare pe partea stomac, burta, cum vreti sa-i ziceti, dar nu dureri de stomac asa cum sunt la muschi, musculare nu stiu cum sa le zic exact.

- dureri de subrat, daca il atingi il doare

- daca sta pe loc, pe scaun, merge si face lucruri normale si obisnuite nu are nimic, nu-l doare nimic dar cand alearga sare si face efort fizic il doare pielea, burta, muschii de pe burta dar nu inteleg, nicio crampa nimic

- a fost in spital 5 zile deoarece a a avut pneumonie acuta si ceva cu leucocite pe traheita acuta si alte prostii, conditiile de somn din spital ( ale patului ) nu au fost prea comode, avand cateodata dureri mici de spate

- Are 40 kg, nu prin masa musculara, 11 ani, cls a v-a si cred ca intre 1, 20-1,50.

Idei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa mearga urgent la doctor. Aici nimeni nu-l poate ajuta.

| ArchWord explică (pentru Salontanul):

Ok, mersi totusi, dar mai astept raspunsuri.

| DrLolo a răspuns:

Nu iti va putea da nimeni nici un raspuns concret in afara de medic du-te la medic daca durerea mai persista