| anonim_4396 a întrebat:

Acum 2 luni am primit o lovitura intre picioare, mai exact nu a fost chiar in testicule ci a fost mai mult in zona pubisului, de fapt a fost din plin in zona pubisului dar mi-a atins putin si testiculele. Bun, faza e ca nici dupa 2 luni nu mi-a mai trecut durerea. Nu ma dor testiculele ci ma doare zona pubisului. Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Du-te la un medic urolog pentru investigatii, cu trimitere de la medicul de familie. Nu-i de joaca!

| Violleta2022 a răspuns:

Poti avea bazinul fisurat daca inca te doare dupa 2 luni, nu-i normal, mergi la medic!

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Gretta daca este adevarat ca am bazinul fisurat trebuie sa ma operez sau cum?

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred ca-i caz de operatie, decat daca este deplasat de la locul lui, cel mai probabil imobolizat cu aparate ortopedice si sfatuit sa nu faci efort fizic deloc.
Este necesar sa ai un consult medical si o radiografie de bazin, pentru ca nu-i normal sa ai dureri dupa atata vreme.
Totusi, este necesar si pentru linistea ta sufleteasca, ca un medic sa-ti palpeze si zona intima, sa nu fie vreun hematon sau altceva acolo, poate totusi ai de gand sa ai si viata sexuala intr-un viitor apropiat.

| Moƒo a răspuns:

Bro.
Daca durerea inca persista si dupa 24h, trebuie sa suni la doctor. Durerea in testicule sau in zona testiculelor la barbati e periculoasa. Nu bag spaima in tine dar nu e de joaca. Pot ramane fara urmasi in cele mai rare cazuri. Mai conteaza si varsta uneori...
Deci pune mana pe telefon, eventual trage o fuga la spital si explica problema unui medic.

| anonim_4396 explică (pentru Moƒo):

Bro cat de grav e spune-mi te rog! sad

| Moƒo a răspuns (pentru anonim_4396):

Du-te la un medic specialist sau la cel de familie. Explica situatia fara rusine si el te va rezolva. Stai locului, nu ramai fara cuc dar vei lua niste tratamente si vei deveni mai sensibil in zona genitala.

| Pop_Lara_1998 a răspuns:

Du-te la doctor!