| opiwe a întrebat:

Salut, acum 2 zile am cazut de pe skate. In timpul cazaturii am dus mana stanga jos, intinsa de tot, si am cazut pe palma. Pe moment nu pot spune ca a durut foarte tare, ci doar s-a simtit socul caderii avand in vedere ca am cazut cu toata greutatea pe o mana. Dar, in acea seara m-a durut foarte tare mana, la fel si in urmatoarea dimineata, atat de tare incat nu prea o puteam misca. Astazi, nu ma mai doare atat de tare, dar nu o pot intinde de tot, ci doar pana la un anumit punct unde se blocheaza. De asemenea, ma doare si incheietura cand folosesc mana la ceva… Ce spuneti? Este oare o simpla luxatie care se va vindeca cu odihna si timp sau trebuie vizitat doctorul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Pana mergi la medic pune niște gheata și sindolor crema.
Încearcă totuși medicul de familie dacă nu ortopedul.

Răspuns utilizator avertizat
| Paracetamol0lol a răspuns:

De ce întrebi aici în loc să mergi să te consulte un doctor?