| Th3Li0N a întrebat:

Salut acum 3 ani m-am apucat de metin2 mi-a placut dar am devenit dependent de el nu ma pot lasa de el acum mi-e stricat pc si am laptopul dar pe el nu bag jocuri dar 100% cand voi avea alt pc iar ma voi juca metin2 il urasc si imi place in acelasi timp va rog ajutati-ma as da tot sa scap de dependenta mi-e dor de joc dar nu vrea sa ma apuc iar si am facut un test de dependenta de metin si am 30% dependent daca eu is asa dap altu care are 69% si asa mi greu va rog ajutati-ma cum as putea scapa de dependenta asta oribila ca numa la metin2 imi sta capu va rog! dau vot funda orice ajutati-ma va rog scuze de deranj!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
| CosminC86 a răspuns:

Si eu joc din 2007 non stop. De asta n-ai cum sa scapi, iti spun din propria experienta. Te lasi 2 saptamani si in a 3a joci ca disperatu'. laughing

| Valentin_George_1912 a răspuns:

Stiu cel mai bun mod :
1. faci video in timp ce te lasi
2.Arunci toate itemele
3. stergi toate caracterele depe toate conturile
4.Stergi conturile (toate)
5. si daca iti vine iar sa il incepi te uiti iar la video si vezi ca nu o sa mai joci niciodata mt

| Alecz_Alexandru_1992 a răspuns:

Iesi afara eba niste tequila prin cluburi cheltuie banii si vindeti pc sigur nu vei mai juca rolling on the floor

| Anonymous15 a răspuns:

Stiu eu cum sa scapi de aceasta dependenta.
1. Arunci toate itemele
2. Stergi caracterul (daca ai level mare nu merge)
3. Stergi contul

Sper ca ti-am fost de ajutor.
Eu am jucat acest joc si am reusit sa ma las de el.

| RallFy a răspuns:

Sterge toate metin-urile, iar de cate ori incerci sa te reapuci il/o rogi pe taicatu/maicata sa te bata pana te invinetesti si vezi ca o sa te lasi.

| Algida a răspuns:

Iti spun eu ce sa faci happy
1)Aruncati pe jos toate itm
2)Dezinstaleazati metinu' (ca sa nu... te tenteza din nou... )
3)Schimba parola de la cont fara sa te uiti happy
Daca ai sa iti arunci itm o sa iti fie ciuda si nu o sa te mai apuci happy
PS:Am patit ca mi-am uitat parola si nu mam mai reapucat de metin happy
Bafta! happy

| ovy90 a răspuns:

Stiu cum e si eu ma joc dar acum m-am lasat dand tot ce am pe cont si cu contul gol iti spun eu ca iti e greu sa o iei de la inceput fa ce am facut eu s daca merge imi dai funda

| Istoc_Felix_1997_nFDr a răspuns:

Frate daca nu rezisti cauta alt joc de exemplu eu ma joc acum Train Station ca sai dovedesc unui prieten ca il voi intrece dar dupa ce l-am intrecut am inceput sa ma plictisesc si nu l-am mai jucat nici metin nici TrainStation daca vrei sa vorbim da-mi pm pe fb FelixIstoc sau link https://www.facebook.com/FelixIstoc97

| YouDie a răspuns:

Un mod normal de a scapa de dependenta ar fi sa faci altceva. Eu iti recomand sa iesi cu prietenii tai afara "cum e vara ar fi momentul" sa faci asta destul de des... Sau daca chiar vrei sa te joci fa-ti un program zilnic. 30 de minute sau 1 ora de metin dupa care citesti o carte sau te uiti la Tv. Ceva de genul am facut eu pana acum. Multa bafta happy P.S: Scuze ca am raspuns atat de tarziu.

| xBogdaneLx a răspuns:

Eu cred ca cea mai buna solutie este sa incerci sa iti iei larevedere sa te duci sa ii dai itm-le la alt player si sa ii zici succes si dupa strigi o injurature pe chat langa [GM] cum ar fi... iar dupa aia iti va da ban permanent si tu ai sa te enervezi si o sa te lasi daca nu merge incearca sa iti chemi prietenii pe afara si sa incerci sa creezi un joc in realitate cu bete cu ce naiba o fii ca si metinul si nu ai sa te ocupi doar de PC si sa stai la un ecran si doar sa misti din butoane in solutia asta te poti misca pe-a fara si ai sa vezi diferenta.Iti spun din propria mea experienta si eu am fost in situatia asta si am incercat primul mod nu a mers dar pentru tine poate ca va merge iar al doilea mod cu mersul afara mie mea mers dar asta depinde si de ambitia ta. Sper ca te-am ajutat!

| Watf_Bogdan_1995 a răspuns:

Apukate-de-kounte-strike.1.6(pentru.tine)-http://resursecs.com/download-cs-16.html

| s1mY a răspuns:

Frate, nu e neaparat sa te lasi de joc; de ex faci lv 99 si il tii de panarama; pana la urma te plictisesti; iti spun din propria experienta!

| KingTpU221 a răspuns:

Pai ai putea vinde Contu cu itm sau fara si apoi stergi metinul respectiv.In felul acesta iei si niste bani (Pe munca ta) si ai scapat si de demendenta!