| AnemonaP a întrebat:

Vorbeam aseara cu o prietena si mi-a spus ca ei nu i-a mai crescut parul de 5 ani, nici nu s-a mai tuns si i s-a mai scurtat putin. Il are si cret. A facut mai multe tratamente naturale pentru accelerarea cresterii parului,ulei de ricin,solutie cu arde iute, insa nimic nu a ajutat-o. Ce sa foloseasca si ce i se intampla?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca este posibil asa ceva! Poate a uitat de cate luni s-a tuns!
Pentru ca, parul creste 1-2cm/luna iar in 5 ani trebuia sa-i creasca minim 60cm (in situatia in care punem doar minimul de 1 cm).
Deci, ori a uitat cand s-a tuns ultim aoara, ori te-a mintit.

| AnemonaP explică (pentru Violleta2022):

Este vecina cu mine, il are la fel, nu i-a mai cresut deoc

| Violleta2022 a răspuns (pentru AnemonaP):

Nu cred. banuiesc ca l-a mai taiat din cand in cand, asa cum facem cu totii, mai scurtam sa arate la fel.
Este practic imposibil ca in 5 ani sa nu-ti fii crescut parul deloc, nici macar 10 cm.

| AnemonaP explică (pentru Violleta2022):

Nu l-a mai taiat, asta e chestia, este disperata.