| 1erdna a întrebat:

Salut.
Acum o luna mi-a venit o usa in frunte.Am avut o rana uratica, s-a vindecat un timp, apoi a stagnat.Se vindecase cam jumatate si in rest erau niste umflaturi mici cu ceva lichid inauntru(asemanator cu cel de la cosuri - am considerat ca e puroi si ca rana mea s-a infectat)
Am fost la medic.M-a curatat putin si m-a pus sa dau din 12 in 12 ore cu rivanol si apoi sa pun un plasture peste.
A mers ok timp de o saptamana, rana a inceput sa se inchida si sa se stranga, pana acum cateva zile cand a aparut iar acel lichid.Este cam in aceeasi zona si in mijloc ar fi ultima parte din rana care din ce vad s-a si inchis.Am incercat sa apas un pic si iese acel lichid(initial am crezut ca e un fel de cicatrice, dar nu).
Ati mai patit asta? Eu sunt plecat din oras si nu pot sa ajung la medicul initial.Nu m-a durut de cand m-am lovit si pana acum.E clar o imbunatatire,rana arata mai bine, nu mai e deschisa, dar totusi au aparut acei "saculeti" cu lichid.

Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acei săculeți cu lichid pot să fie tot puroi. Sunt la cap, nu lăsa infecția să se întindă în zona aceasta atât de importantă, mergi la medic să curețe rana din nou.

| Demidol a răspuns:

Oriunde ai fi dus, mergi la urgente. Spune-le povestea. Ei te consulta si iti dau tratament.