| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am 13 ani, 160cm, 48Kg.

Acum o lună m-am decis să mă las de dulciuri nu că sunt gras şi pentru că sunt skiny fat(skiny fat=slab în mâini, picioare etc.dar cu grasime abdominală).

M-am lăsat o lună de dulciuri dar după ce am revenit nu mă mai pot opri din mâncat dulciuri şi nu numai dulciuri, mai am probleme si cu carbohidrații.

De o săptămână mănânc mai mult.

Chiar am ajuns să mănânc mai mult ca fratemiu care are 17 ani.
Am vreo boală?
Un răspuns bun plss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Vezi la medicul de familie, te consultă mai intâi

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Am vreo boală?" - probabil deficit acut de voință

| TobiasAlx a răspuns (pentru sierra1):

Ce înseamă?
E grav?

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns (pentru sierra1):

Unii chiar au o slabiciune mai mare la mancare decat alti, asa e gena, chiar se si depune mai usor grasimea.
nu e bine sa faci o scuza din asta daca chiar vrei sa slabesti si nu doar ne spui noua asa atunci pur si simplu nu mai manca dulciuri, si manaca legume si fructe. daca iti este foarte foame mananca legume pana iti vine sa vomiti, la 10 minute dupa ce le ai mancat ti se duce gandu la mici mai baga legume pana ai stomacul atat de plin de ele incat sa dispara gandul la mici. fa asa pana crezi tu, vorbestu cu mama ta sa faca mancaruri care sa te ajute sa atingi acest scop.

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns (pentru sdfsfsdfsdfsdf):

Daca chair vrei ceva nici nu se pune problema sa nu reusesti.

| sierra1 a răspuns (pentru TobiasAlx):

Vezi la medicul de familie, te consultă mai intâi

| Donsavas a răspuns:

Zaharul e asemanator cu cocaina și afectează negativ centrul nervos al autocontrolului și voinței

| SoareDaniel a răspuns:

Nu bro, doar ca mama ta ti-a dat un genetic excelent la nastere, multumeste-i, nici n-ai idee cat trebuie sa tragi la sala sa se vada ceva, nu vrei sa stii

| pHantom1976 a răspuns:

Ti-as recomanda sa te opresti din mancatul excesiv de zahar, ti-ai putea dezvolta o insuficienta a pancreasului pe viitor, iar treaba cu skinny fat, corpul isi depoziteaza rezervele de energie dupa voia sa, daca vrei sa faci ceva in legatura cu asta ai putea sa incepi sa iti dezvolti musculatura din moment ce esti la o varsta relativ potrivita pentru acest lucru.