| RobertRob a întrebat:

Am 13 ani si am mustata (nici foarte mare dar nici mica nu e... E undeva intre normal si mare). Multi colegi imi spun sa ma rad ca o sa imi creasca mai deasa si groasa... Ar trebui sa o fac de pe acum sau sa mai astept? Daca da, sa ma rad doar la mustata sau sa ma barbieresc total ( chiar daca nu am par decat la mustata)? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti va creste mai deasa sau groasa, dar va arata urat, pentru ca firul taiat cu lama arata rau si te iriti daca incepi sa te razi de acum.
Lasa puful ala de mustacioara acolo, ca nu-i grav!
Cat priveste barbieritul total, de ce ai face-o?
Daca nu ai barba, de ce ai vrea sa-ti iriti fata sa fie rosie si sa te doara?

| RobertRob explică (pentru Violleta2022):

Stiu... Nu are nici un sens daca nu am barba sa dau cu lama de aiurea... O sa imi intreb parintii

| RobertRob explică (pentru Violleta2022):

Problema este ca e neagra nu blonda...

| munteanuionvictor a răspuns:

Doar la mustață.

| denisTiky a răspuns:

Barbiereste-te doar la jumatate din mustata

| RobertRob explică:

Am uitat sa mentionez ca e neagra nu e blonda