| alinbadea a întrebat:

Am 13 ani si in urma cu 3 saptamani mi-am fracturat cotul la ora de sport.Am fost la urgente in aceea zi si mi-a pus mana in ghips.In aceasta seara am dat ghipsul jos.Cind am indreptat putin mana(nu am putut sa o indrept normal, adica de tot)au reaparut durerile in acelasi loc in care ma durea si atunci.Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Faci exercitii usoare, eventual in timpul unei bai caldute. Nu forta mana. Daca nu isi revine in cateva zile, trebuie sa vezi un doctor. Dar genul acesta de dureri este normal dupa o fractura. Ai pierdut si din masa musculara, vei constata ca nu mai ai aceeasi forta ca inainte. Exercitiile usoare sunt cheia.