| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani, 1.75 si 90 de kg. De 1 saptamana m-am apucat de sala, si as vrea in acelasi timp sa cresc in masa musculara dar si sa scad in greutate. As vrea un regim potrivit si pentru varsta mea multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Nici tu nu-ti intelegi limba materna pe deplin nu? Mai reciteste-ti intrebarea de 10-20 de ori. Hai, ca nu te mai fierb: "si as vrea in ACELASI TIMP SA CRESC in masa musculara dar si SA SCAD IN GREUTATE" Stai, ce?

| Dumitru_Mirela_1990 a răspuns:

Pentru scăderea în greutate trebuie să faci sport zilnic, chiar dacă nu poți merge zilnic la sală. Organismul are nevoie de un aport zilnic de vitamine și minerale. Îți recomand un supliment alimentar cu care poți înlocui 2 mese pe zi. Poate fi preparat cu apă, lapte, iaurt, ceai. Poate fi cu gust de ciocolată sau vanilie.
https://www.comenziforever.ro/......ouch-ID387
https://www.comenziforever.ro/......ouch-ID376