| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am 15 ani, 54 kg si 1, 75,si dupa cum vedeti sunt slab,ce as putea face? de mancat,credeti-ma ca mananc, mananc toata ziua..mananc 3mese pe zi dar mananc dulciuri si chiar mancare intre aceste mese.pur si simplu mi-e foame,dar nu ma ingras.poate fi din cauza ca nu respect programul? am inceput sa fac sala acasa pt forta in brate macar.dar mna.tin saprecizez ca fac sport de performanta, fotbal. oare ar trebui sa fac o pauza ca sa pot sa ma ingras?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| Mariansss a răspuns:

Daca fumezi, lasa-te. Daca nu fa un control la medic. Sau pur si simplu asteapta

| Koalamrr a răspuns:

Nu ești slab, așa ești tu.
la 15 ani 54 kg e ok
e bine ca faci putina sala acasă
și ai răbdare caci cu timpul te dezvolți mult mai mult căci doar ești adolescent