| amluatcaprafoarterausimadoarecapu a întrebat:

Salut am 15 ani si am o problema ma inteapa inima si, sunt cam idiot rau de tot pentru ca eu cred ca sunt bolanv cu inima am fost la doctor nu o data ci de 2 ori o data in Anglia pentru ca locuiesc acolo si o data in romaniam mi-am facut analizele si in uk si in Romania, cei din uk mi-au facut si un ekg si o consulatatie si nu maiu gasit absolut nimica decat calciu si vitamina d scazute. am plecat in Romania pentru ca nu prea i-am crezut 100 la suta. am facut analizele si inca un ekg in in ro si nu maiu gasit decat calciu si vitamina d scazute.am fost si la cardiolog unde era sama dea si afara pentru ca, cand m-a vazut mi-a zis ca ce caut eu de la varsta asta la cardiolog. un om foarte bun, mi-a facut si el tot la fel un, ekg so o consultatie si a zis ca sunt absolut normal cu inima..atuncea pa moment numai aveam treaba nu ma mai gandeam. dar la 2, 3, zile iar ma luase gandu, si in momentele cand ma gandeam imi crestea si tensiunea ma inteapa si inima ma lua si o panicare ca un fel de frica.

si de aia va spun, va rog frumos sa ma jutati sa nu mai ma gandesc, am incercat si sa nu mai ma gandesc si daca nu mai ma gandesc nu dureaza mult si ma inteaapa in zona inimi si iar ma panichez.

nu stiu ce sa fac. la pshiolog nu pot sa merg pentru ca sunt in Anglia. si daca masi duce aicea nu i inteleg foarte bine, si puls de asta e altfel cand vorbesti cu roman de al tau are alta voce alta caldura.

ajutati-ma dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| William a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, si eu am fost la medic doar in Romania si nu mi-a gasit nimic. Se pare ca este un mister. sad

| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Ca sa nu te mai doara inima sunt 3 pasi simpli, fi atent aici!winking
1. Odihnestete si renunta la cafea/Cola o perioada ca iti fac rau la inima, poti bea daca vrei neaparat insa foarte putin, trebuie sa ai grija.
2.Incearca sa nu te mai superi din orice si asta te afecteaza.
3.Pentru inima este bine sa iei o lingurita de zahar amestecata cu apa normala, ai putea sa iti faci si o canuta daca chiar iti este foarte rau(zahar+apa).
Take care! :*

| FarmaciaCanadiana a răspuns:

Madalin,
Daca ti-au gasit nivelul de Vitamina D3 scazut in organism nu ti-au prescris si niste suplimente cu vitamina D3? Asta ar fi primul pas, dupa care exact cum ti-a zis Dulceataamara fara cafea si cola, odihna. Probabil ai niste atacuri de panica pe care le vei depasi incercand sa iti concentrezi atentia si energia catre altceva.

| amluatcaprafoarterausimadoarecapu explică (pentru FarmaciaCanadiana):

Miau prescris doctora de familie calciu cu d3 mi-a dat doard trei cuti, ia a spus ca no sa mia junga, eu locuiesc in Anglia, am terminat celei trei cuti, si acuma mia mai trimis bunica inca 5. dar eu nu stiu daca trebuie sa le iau pe toate.
spune-mi te rog daca stii cum sa fac cat mai trebuie sa iau

| geoali a răspuns:

Cati ani ai?

| amluatcaprafoarterausimadoarecapu explică (pentru geoali):

15 ani si sunt baiat ma numesc madalin

| amluatcaprafoarterausimadoarecapu explică (pentru geoali):

Te rog sa ma ajuti daca poti