| xelaalex389 a întrebat:

Am 15 ani si de vreo 3-4 zile am febra, tremur, diaree, durere in stomac, febra musculara, imi este sete incontinuu. In prima zi, m-a luat pe neasteptate un frig si tremuram incontinuu, dupa care s-a instalat febra. a doua zi am inceput cu diaree (de vreo 5 ori pe zi!) Iar apoi durere de stomac, destul de severa. iar acum parca le am pe toate la un loc sad. Abia pot suporta durerile abdominale... vreau sa precizez ca durerile in abdomen se opresc imediat dupa ce imi fac treaba la baie, dupa 30 - 60 minute aparand iarasi... Peste cateva zile o sa vizitez un doctor. Ce as putea face? Chiar nu mai pot rezista Imi este frica sa nu fie ceva mai grav sad multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In situatia in care esti s-ar putea sa nu mai apuci cateva zile pana ajungi la medic, du-te acum sau cheama salvarea. Nu glumesc! Ai deja 4 zile in care te-ai deshidratat complet, ai diaree care nu-s e mai poate oprii si febra, care indica deja infectie masiva in corp.