| amluatcaprafoarterausimadoarecapu a întrebat:

Salut am 15 ani si ma numesc madalin, stiu ca am mai pus asemenea intrebari, stiu ca sunt un prost un handicapat ca copil, am facut pana acuma de anul trecut din august 4 ekg unu la cardiolog in Romania si unu la policrinica tot in Romania, 2 ekg in Anglia, si 6 seturi de analize, ultimu ekg l-am facut acuma 3 saptamani la fel si analizele la sange. si toate au iesit perfect la toate organele, dar eu acuma continui sa ma gandesc ca eu asi avea ceva la inima,si mi-e frica ca fac infract sau ca imi bate inima prea tare dintr-o data si se opreste, cateodata mai am atacuri de panica si stari de anxietate, cand am fost acice in Anglia ultima data la doctor mi-a zis,sa stau linistit ca sunt prea mic sa mi se intaple mie asa ceva,sami ocup timpu gandinuduma la fete nu la prosti din astea,si mie data niste pastile propanonol, ca, cand o sa mai am stari de panica sau anxietate sa iau una. dar mi-e frica sa le iau si palea pentru ca, eu ma gandesc ca daca le au imi afecteaza inima, si mor mai repede.

acuma de 4 zile de cand l-am vazut pe botzatu la televizor ca la operat de inima, a intrat iar o ingrijorare in mine, ca poate o sa mi se intaple si mie ce i s-a intamplat lui. imi bate inima cu 87-93 aproape tot timpul, in afara de seara, cand ma pun sa dorm. eu sunt si racit, poate sa fie din cauza raceli, sa imi bate putin inima mai tare? va rog sa ma ajutati

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

In schimb ai o mare problema cu gramatica! Rusinos la 15 ani!

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Sa stii ca acestea sunt simptome de dezechilibre psihice.

Du-te de urgenta la un psiholog.

Incepi cu astea iar de aici se dezvolta, ba ipohondria, ba incepi sa te tai singur, etc.

Incearca un sfat medical. Chiar e necesar.

Răspuns utilizator avertizat
| yuuPPy a răspuns:

Exact aceeasi problema am si eu. este cauzata de psihic. eu iau Sedatif Pc de fiecare data cand am aceste stari si ma calmez. iti recomand si tie. happy sunt niste pastile pe care le sugi si poti sa iei si mai multe, daca nu simti vreo schimbare pentru ca nu dau dependenta. totusi ai grija cate iei laughing

| Liwyu a răspuns:

Ce ai tu este doar un atac de panica.Trebuie sa iti spun ca si eu acum 2 ani am inceput sa sufar de atac de panica din cauza palpitatiilor si ca si in cazul tau desi analizele imi ieseau bine eu continuam sa cred ca am ceva la inima.La inceput mi-a fost greu sa ignor simptomele dar dupa ce nu le-am mai dat importanta au inceput sa dispara.Totul este doar in mintea ta crede-ma happy