| amluatcaprafoarterausimadoarecapu a întrebat:

Salut am 15 ani si va rog sa ma ajutati, am facut 4 ekgsi 6 seturi de analize si toate au iesit perfecte. ultmile acuma 4 sapatamni le-am facut in Anglia. dar eu acuma tot continui sa cred ca am ceva cu inima. si mai am atacuri de panica si anxietate. cand am fost la doctor aici in aglia pentru ca acolo locuiesc doctroul mi-a zis sa stau linistit ca inima mea e sanatoasa tun, si mia data niste pastile propranonol,in caz c mai am stari de anxietate sa iau una. ieri am luat una, si acuma sunt ingrijorat, ca poate sa ma afecteze l ainima, si ca mor. este vreo problema daca am luat. propranolul este de anxietate, mapoate afecta cu ceva la inima?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca medicii si investigatiile facute nu au gasit niciun "vinovat"organic(inima, tiroida si altele), iar simptomele sunt disproportionat de intense fata de oricare dintre situatiile cu care te confrunti, tulburarea va fi incadrata (de medic)in categoria afectiunilor de tip anxios( cum sunt fobiile, atacurile de panica).

Nu ti se intampla nimic foarte grav daca ai luat o tableta de propanolol--- n-ai grije, nu mori!

Pentru un diagnostic corect, ar trebui sa mergi la un medic psihiatru. Poti incerca acupunctura daca ai atacuri de panica --- citeste articolul, inclusiv ultima parte cu privire la dezavantajul tratamentului :http://www.sfatulmedicului.ro/......tura_11408

| razvy596 a răspuns:

Trebuie sa stai linistit. doctorii din Anglia stiu ce fachappy doamne ajuta!

| KodrutZ a răspuns (pentru razvy596):

Desigur ca stiu ce fac, doar multi dintre ei sint romani! happy