| Allen1998 a întrebat:

Salut,am 16 ani si am o mica/mare problema este vreo posibilitate sa am fimoza sau parafimoza daca Nu am probleme in decalotarea si recalotarea penisului chiar daca este in erectie adevarul e ca in momentul in care este in erectie il decalotez cu putin efort dar nu am dureri mai trebuie sa mentionez ca nu am probleme cu urinarea in plus am avut o problema cu rinichii si a trebuit sa am sonda bagata dar niciun doctor nu a zis ceva de fimoza adica ma gandesc ca na poate vedea ca am fimoza.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

In mod clar nu ai fimoza. La varsta ta este absolut normal sa decalotezi cu un pic de efort. Daca chiar esti curios, citeste aici cum e cu fimoza si te vei linisti:
http://en.wikipedia.org/wiki/Phimosis

| Allen1998 explică (pentru SkyPilot):

Multumesc de raspuns!

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Asa si?