| Fidec a întrebat:

Salut am 17 ani fac 18 in iunie pe 27 si as vrea sa stiu daca mai cresc. daca exista vreo sansa sa ma inalt..am 1,72/65 kg.sad..scuza-ti-ma daca am ales gresit categoria!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Depinde de organism du-te la un medic endocrinolog și interesează-te te va trimite să faci o radiografie a cartilagiilor de creștere și în funcție de aia îți va spune.

| Spex188 a răspuns:

Ar trebui sa te mai inalti.
Bine aacum depinde si de cat de inalti sunt parintii tai. Tine si de familie nu numai de tine.
Iti dau un ex:eu am 1.70 si 60 kg la 12 ani, tata are 1.85, iar eu o sa ajung pe la 1.90 cel putin.

| kostyx a răspuns:

Daca vrei sa cresti apuca-te de un sport ca basketul. adauga o alimentatie ok si o sa obtii ceva frumos

| Bobby87 a răspuns:

Da o sa mai cresti putin.In general, baietii cresc pana la 21 de ani, iar fetele pana la 18.

| Thau_Iry_1994 a răspuns:

Normal ca mai cresti