| anonim_4396 a întrebat:

Cu cateva zile inainte sa imi vina menstruatia am adesea stari de greata si nu am pofta de mancare insa mai nou cu o saptamana inainte sa imi vina simt o durere de cateva minute in partea dreapta a abdomenului care ba se lasa mai jos, ba simt inteparuri groaznice in tot abdomentul si nu stiu ce este asta. Cand simt acele dureri in partea dreapta a abdomenului imi amorteste si picioarul drept.
Va rog ajutati-ma pentru ca starile astea ma cam sperie. Daca ajuta cu ceva am 16 ani

4 răspunsuri:
| alinus10 a răspuns:

S-ar putea sa ai apendicita sau ovarele imflamate.Cel mai bine este sa te duci la un medic. Poate iti va face un ecograf. Succes si sanatate!

| meyryn a răspuns (pentru alinus10):

Dar chestia ciudata este ca am aceste dureri numai inainte si in timpul menstruatiei, dupa acea nu mai am nimic

| alinus10 a răspuns:

S-ar putea sa ai ovarele inflamate.Ar fi bine sa te duci la un doctor chirurg ca sa te consulte sau ca sa iti faca un ecograf.

| meyryn a răspuns:

Dar am aceste dureri doar inainte si in timpul menstruatiei, dupa acea nu mai am nimic, ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat si cand trece luna si urmeaza din nou acea perioada revin simptomele