| MisterJaguar a întrebat:

Salut.Am aslo prea mare si trebuie sa fac injectii cu moldamin din 7 in 7 zile.Deci moldamin si am auzit ca o sa mi-l faca in apa distilata si nu o sa doara asa de tare.Este adevarat? sau e un fel de xilina chiar nu stiu ziceti-mi si mie va rog doare chiar asa de tare in apa distilata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| wj a răspuns:

Moldaminul doare, in apa distilata nu stiu, am luat si stiu cum e. Trebuie sa stie sa ti-l faca si sa stai relaxat desi doare. Nu e insuportabil, eu dupa o vreme parca ii simteam lipsa big grin

| Constantin_Popa_1988 a răspuns:

Daca te incordezi doare, sau daca stai cu frica.in rest te obisnuiesti cu ele, eu am facut 40 cand aveam 7 anii

| Adeee20 a răspuns:

Cauți o alinare sperând că răspunsurile noastre vor face să doară mai puțin? Ei bine, nu. Moldaminul doare!
Depinde în schimb și de cine ți-l face. Cu cât ți-l face mai încet și ești mai relaxat, cu atât va fi mai puțin dureros.
Hai, curaj! Sănătatea e importantă!

| Alex_Marian_1997 a răspuns:

Doare la fel in orice doar k in apa distilate iti amorteste picioru happy ( am facut 1 an j stiu q e.)