| Andrei15720 a întrebat:

Mi s-a gasit aslo 400, si trebuie sa fac moldamin.
Vreau sa stiu cat de tare doare, o farmacista a zis ca se poate baga un anestezic si nu o sa mai doara tare. Totusi vreau sa stiu din experienta voastra.
Scuzati categoria dar este cea mai cautata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Este una dintre cele mai dureroase injectii cu atat mai mult ca trebuie injectata rapid, precipita instantaneu, si profund intramuscular.Se dizolva in apa distilata se agita cam 10 min inainte de injectare si imediat dupa pui o compresa cu apa rece mai diminueaza durerea.Imi pare tare rau si iti doresc sa depasesti acest moment fara durere.

| SimonaCristina a răspuns:

Este foarte dureroasa injectia deoarece trebuie facuta foarte repede altfel precipita solutia pe ac si trebuie sa repete injectia. NU fa cu xilina (anestezic): nu te mai doare dar nu -si mai face efectul si o sa ajungi la reumatism articular acut care afecteaza inima si articulatiile. Funda?

| marinaa9 a răspuns:

Dintre cele care le-am facut eu doare cel mai tare, nu stiu cum sa iti explic durerea, e oricum mai mare decat la injectiile diferite, poti adauga xilina (cred) in injectie, xilina e un anestezic local si nu te mai doare asa tare