| Yohei a întrebat:

Salut! Am auzit ca lamaia e buna pentru slabit. Cum recomandati : cu apa sau doar zeama? Sau in ce cantitati si de cate ori pe zi pentru un rezultat cat mai repede, intr-o luna, doua? Tin sa mentionez ca fac si sport si nu mananc alimente grase. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Apa cu otet de mere si lamaie este buna, daca o bei pe stomacul gol dimineata.

daca vrei sa slabesti si faci un pic de sport, pentru dieta ar trebui sa mananci: fructe, legume, carne si grasime animala.

Ce NU trebuie sa mananci (ca sa slabesti) sunt: dulciurile, carbohidratii si sucurile, trebuind eliminate in totalitate.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ajută, dar nu este esențială în proces. Cu apă, căci dacă nu, îți găurește stomacul.

| relian a răspuns:

Lamaia,apa cu otet ce spune violeta cu 2 de ll laughing astea is povesti.
Nu mani ci alimente grase? Asa si daca nu maninci ce? Cit maninci este deja prea mult la efortul depus,de aia se depune.

Nu mai cautati motive si metode dea slabi in afara mincarii.
Deci singuru vinovat sau cum sa-i zic,este mincarea,aia e tot,restul is povesti.
Treb sa mininci cit trebuie, astfel ca organismul sa ramaina la un anume nivel.
Cind observi ca sa depus, sau incepe sa se depuna grasime, aia arata ca maninci deja prea mult, trebuie sa reduci din mincare, ori sa cresti efortul depus.

| Brizbriz a răspuns:

Ajuta, dar nu face miracole
iar fara apa, daca ai stomac de fier si iti place gustul TARE

| haileewatson a răspuns:

Ca sa slabesti trebuie sa mananci in deficit caloric. Degeaba bei apa cu lamaie daca mananci mai multe calorii decat arzi.

| natur a răspuns:

Lamaia in cantitati mai mari si fara apa poate cauza probleme la stomac. Slabitul intr-o luna sau doua poate cauza probleme mari de sanatate.
Renunta la aceasta graba pentru slabit altfel s-ar putea ca sa-ti para rau toata viata ca ti-a venit aceasta idee. Vezi si aici: https://www.bioplant.com.ro/blog/sanatate/slabit

| Yohei explică (pentru natur):

Multumesc de informare!